Zakręcona lirą korbową

Zwykły wpis

Słuchacze Kozackiej Nuty mogą pamiętać koncert zespołu Vidlunnia, na którym gościłam w początkach trwania audycji. Poznałam wtedy Malwinę Paszek, która razem ze swoimi koleżankami wykonywała ukraińskie i białoruskie pieśni tradycyjne.

Malwina od wielu lat działa na scenie folkowej – oprócz wspomnianej już Vidlunni, można ją usłyszeć w takich zespołach jak BedebedeLudożercy z Innej Wsi czy Droryje.

Jest multiinstrumentalistką, gra na akordeonie, karimbie, altówce i cytrze, ale najważniejsza jest dla niej lira korbowa. Malwina chciałaby dalej rozwijać swoje umiejętności gry na tym instrumencie i wciąż go popularyzować. W tym celu na portalu Wpieram.to powstał projekt „Zakręcona lirą korbową”, który ma pomóc Malwinie w zdobyciu wymarzonej, elektroakustycznej liry korbowej wykonanej wybitnego lutnika z Wiednia – Wolfganga Weichselbaumera. Ta wspaniała lira wygląda właśnie tak:

Dzięki temu instrumentowi Malwina będzie mogła kształcić się pod okiem wspaniałego człowieka i wirtuoza liry – Matthiasa Loibnera oraz rozwinąć kilka swoich projektów, w tym także oparte na tradycyjnej muzyce ukraińskiej.

Bardzo gorąco zachęcam do wspierania projektu Malwiny. Znajdziecie go po kliknięciu w zdjęcie liry. Pomoc w spełnianiu czyichś marzeń może być bardzo satysfakcjonująca :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s