kozacka-nuta-logo

W czasach, gdy na listach przebojów dominują wykonawcy śpiewający po angielsku i pochodzący z zachodu, warto spojrzeć na bliższe nam ziemie. Bliższe nie tylko pod względem geograficznym, ale i historycznym, a nawet kulturowym. Słowiańska scena muzyczna ma bowiem wiele do zaoferowania.

„Kozacka Nuta” to audycja o muzyce z Ukrainy. Muzyce różnej: zaczynając od folku, poprzez pop i rock oraz jazz, a kończąc na black metalu. Muzyce, którą łączy właśnie jej słowiańskie pochodzenie. Audycji towarzyszy blog pod tym samym tytułem. Na nim można znaleźć archiwalne audycje, a także artykuły o artystach, a później może też i newsy prosto z ukraińskiej sceny muzycznej oraz informacje o wydarzeniach, wpasowujących się w tematykę audycji.

„Kozacka Nuta” to miejsce dla każdego, komu znudziła się amerykańska papka muzyczna. To miejsce dla każdego, kto nie boi się nowych dźwięków. To miejsce dla każdego.

Po świecie ukraińskiej muzyki oprowadza Natalia Kościńska: studentka filologii polskiej, całkowicie zafascynowana Ukrainą. Interesuje się także rodzimym folklorem i demonologią słowiańską, a wolny czas najchętniej spędzałaby na koncertach, ewentualnie przy dobrym filmie, zielonej herbacie i ciastkach z szydełkiem w ręku.

„Kozackiej nuty” posłuchacie na stronie Uniradia.

.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s